شماره تماس: 22398244
پاسخگو همه روزه

بیوفیدبک چیست؟

بیوفیدبک یکی از ابزارهای درمانی در فیزیوتراپی است. در این روش درمانی بیمار در روند درمان خود نقش مهمی ایفا می کند. به نحوی که با استفاده از بیوفیدبک (EMG بیوفیدبک)، فعالیت عضلانی به شکل صوتی و بینایی به بیمار نشان داده می شود و او چگونگی انقباض و یا شل سازی عضلات عمقی کف لگن را می آموزد. در نهایت با تقویت عضلات کف لگن و به کارگیری آموزش های داده شده در فعالیت های روزانه بیمار بهبود می یابد.

مدت و فرکانس درمان با بیوفیدبک برای درمان اختلالات کف لگن

همانند تمام روش های درمانی، طول درمان از فردی به فرد دیگر با توجه به تشخیص و شدت علائم متفاوت است. حداقل زمان لازم برای ایجاد یک تغییر مطلوب در بیماران مبتلا به اختلالات کف لگن در حدود 6 هفته است. در برخی از موارد درمان طولانی تر لازم است. به طور معمول 2 تا 3 بار در هفته انجام فیزیوتراپی عضلات کف لگن مورد نیاز می باشد. در صورت همکاری مناسب بیمار با فیزیوتراپیست و روند درمان، بهبودی علائم طی 3 تا 6 ماه حاصل می شود.

هزینه درمان با بیوفیدبک برای درمان اختلالات کف لگن

درمان با بیوفیدبک برای اختلالات کف لگن در کتابچه تعرفه های درمانی کشور تعریف شده و دارای تعرفه مصوب است. البته هیچ یک از بیمه های پایه هزینه این درمان را پوشش نمی دهند. بیماران محترم تحت پوشش بیمه های تکمیلی می توانند هزینه درمان را از بیمه تکمیلی دریافت کنند.

آیا میدانید که

  • فیزیوتراپی و بیوفیدبک تراپی یک درمان موثر برای بی اختیاری ادرار و مدفوع متعاقب زایمان است.
  • فیزیوتراپی و بیوفیدبک تراپی یک درمان موثر برای برخی از انواع شب ادراری در کودکان است.
  • فیزیوتراپی و بیوفیدبک تراپی روش اصلی درمان یبوست عملکردی است.
  • درصد قابل توجهی از دردهای ناحیه لگن و نشیمن گاه مربوط به اختلالات کف لگن است و فیزیوتراپی و بیوفیدبک تراپی بهترین درمان برای این مشکلات است.
  • افرادی که در هنگام خندیدن یا عطسه و سرفه کردن دچار ریزش ادرار می شوند یا احساس فوریت برای تخلیه ادرار دارند، مبتلا به نوعی از بی اختیاری ادرار هستند و درمان آنها فیزیوتراپی و بیوفیدبک تراپی تخصصی کف لگن است.
بیوفیدبک در کلینیک بیوفیدبک - Health 2 A - بیوفیدبک

بیوفیدبک در کلینیک

“فیزیوتراپی کف لگن در کیلنیک فیزیوتراپی دکتر راستگو به صورت تخصصی و با بهره مندی از بهترین تجهیزات انجام می شود،
برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، نیاز به تحمل مشکلات ناشی از بی اختیاری و یبوست نیست. همین امروز تصمیم بگیرید تا با کمک هم مشکل شما را رفع کنیم.”