خدمات مادرمانهای فیزیوتراپیسایر مطالبفیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل چیست؟

امروزه انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل یک مسأله متداول است. فیزیوتراپی در خانه برای افرادی مناسب است که به هر دلیلی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی یا بیمارستان برایشان مقدور نیست. در این موارد فیزیوتراپیست برای انجام ارزیابی و درمان بیمار به منزل وی می رود. فیزیوتراپیست در مورد مسائل مختلف در حوزه سلامت عمومی و اهداف و روند درمان، به بیمار توضیحات لازم را ارائه می دهد. دستگاه فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست به منزل آورده می شود. آموزش فیزیوتراپی در منزل برای فواصل جلسات درمانی به خود بیمار یا خانواده او داده می شود. این آموزش ها عمدتا شامل وضعیت های

بدنی صحیح و ورزش های مناسب بیمار می باشند. در ادامه این مقاله در مورد این جزییات بیشتر توضیح می دهم.

فیزیوتراپی در منزل فیزیوتراپی در منزل - physidarmanzel 1 1024x410 - فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل برای چه بیمارانی کاربرد دارد؟

خدمات و درمان های فیزیوتراپی در منزل شامل، فیزیوتراپی پس از اعمال جراحی، فیزیوتراپی گردن، فیزیوتراپی کمر، فیزیوتراپی سکته مغزی، پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی عروقی، فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو یا لگن و غیره می باشند. این خدمات شامل تمام سنین و اقشار جامعه می‌باشد. همه این موارد همراه با درمان در منزل برای بیمار انجام می شود.
در اینجا در مورد برخی از فواید انجام فیزیوتراپی در منزل توضیح داده می شود:

مزایای فیزیوتراپی در منزل

  • برنامهٔ زمانی‌ فیزیوتراپیبر اساس زمانبندی شما تعیین می شود

یکی‌ از مشکلات عمدهٔ مراجعین در ادامه دادن درمان فیزیوتراپی، پیدا کردن زمان مناسب برای جلسات شان است. ما متوجه ایم که مشغله شما زیاد است، به همین منظور زمان فیزیوتراپی در منزل بر اساس برنامهٔ شما تعیین خواهد شد!

  • صرفه جویی در هزینه ها

علاوه بر خستگی‌ و ترافیک، رفت و آمد با ماشین یک هزینه تراشی اضافی است. با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل می توانید در هزینه‌های خود بیش از پیش صرفه جویی کنید.
درمانگر فیزیوتراپی می تواند به طور دست اول عوامل و موانع درمان را مشاهده کند
شاید نحوه استفادهٔ شما از اسباب و وسایل آشپزخانه و چینش وسایل باید تغییر کند، شاید هم تلویزیون شما در جای مناسب نصب نشده باشد و نیاز به تغییر جا داشته باشید. شاید تمام این موارد نادرست، از عوامل پیدایش و تشدید درد شما بوده باشد. زمانیکه فیزیوتراپیست وارد خانهٔ شما می شوند می تواند با مشاهدهٔ دقیق، شناسایی عوامل آسیب زا و البته تغییرات جزیی و کلی‌، درمان شما را هر چه سریع تر از قبل پیش ببرد.

  • تمرینات دقیقا جایی به شما آموزش داده می شوند که قرار است آنها را انجام دهید

کلینیک‌های فیزیوتراپی به خوبی‌ و برای مقاصد درمانی به بهترین نحو طراحی و تجهیز شده اند. اما زمانی که به خانه برمی گردید و باید تمرینات تان را در خانه انجام دهید چه؟ تعداد کمی‌ از ما فضای مناسب برای انجام تمرینات در خانه را داریم. فیزیوتراپیست شما در خانه با استفاده از وسایل و امکانات موجود تمرینات را به شما آموزش داده و شرایط انجام بهتر تمرینات در محیط خانه را برایتان به وجود می‌‌آورد. در این صورت ادامهٔ برنامهٔ درمانی آسان تر و با بازده بیشتری صورت می‌گیرد.

قیمت فیزیوتراپی درمنزل فیزیوتراپی در منزل - physidarmanzel    300x200 - فیزیوتراپی در منزل

  • خانواده را هم در درمان خود سهیم کنید

اکثر اوقات، برای ادامه درمان به کمک نیاز دارید. اما ممکن است شرح وظایف و کارهایی که خانواده به طور دقیق و حساس باید برای شما انجام دهد سخت باشد. زمانیکه فیزیوتراپیست در خانهٔ شماست، کار آموزش به افراد خانواده بسیار ساده تر خواهد بود. علاوه بر آرامش بیشتر برای درمان در همان محیط آشنای همیشگی‌، چنانچه اعضای خانواده علاقمند به نظارت بر روی درمان عزیزانشان باشند، این چنین می توانند از نحوه ارائه خدمات نیز اطمینان حاصل کنند.

  • نیازی به رفت و آمد نیست استراحت کنید و دورهٔ نقاهت خود را در امنیت سپری کنید

هیچ چیز ناامید کننده تر از خراب شدن یک حال خوب پس از یک جلسه درمانی خوب در ترافیک خسته کننده شهر نخواهد بود. این بار شما فقط راحتی‌ و آسایش خانه پس از یک جلسه درمانی فیزیوتراپی با درمانگران کلینیک دکتر راستگو را تجربه کنید. شاید دوست داشته باشید پس از جلسه درمانی برای خود چای دم کنید و کتاب محبوبتان را بخوانید!
بیمارانی که ریسک آسیب مجدد دارند، فیزیوتراپی در منزل را به عنوان گزینهٔ اول خود در نظر می گیرند.
در یک مقالهٔ ژاپنی که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده است، نشان داده شده که درد زانو در خانم‌های مسن ژاپنی که به طور مرتب (در طول پنج ماه) تحت درمان فیزیوتراپی در منزل بوده اند به طور قابل توجهی‌ نسبت به گروه دیگر که فیزیوتراپی در منزل انجام نمی دادند، بهبود یافته.
بیش از این ها دلایل فراوان دیگری وجود دارند که چرا فیزیوتراپی در خانه باید انتخاب اول شما باشد. راحتی‌ و بهبود شما برای ما اهمیت دارد و تمام سعی‌ ما جلب رضایت شما است.

فیزیوتراپی در منزل برای همه سنین توسط کادر حرفه ای خانم و آقای کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو انجام می شود

دستگاه فیزیوتراپی در منزل

اغلب دستگاه های کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو دارای نوع پرتابل برای درمان در منزل هستند. تصمیم گیری در مورد اینکه چه دستگاهی برای درمان بیمار مورد نیاز می باشد، توسط فیزیوتراپیست و با توجه به مشکل بیمار گرفته می شود. متداول ترین دستگاه فیزیوتراپی در منزل، دستگاه تحریک الکتریکی است. این دستگاه برای کاهش درد (تنس) و تقویت عضلات (فارادیک) استفاده می شود. تنظیمات این دستگاه و محل استفاده آن با توجه به مشکل خاص بیمار توسط فیزیوتراپیست تعیین می شود.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم  فیزیوتراپی در منزل - phyzidarmanzel 3 300x214 - فیزیوتراپی در منزل

آموزش فیزیوتراپی در منزل

یکی از وظایف فیزیوتراپی در منزل آموزش فیزیوتراپی در منزل به خانواده و همراه های بیمار است. وضعیت بدنی مناسب و حرکات و ورزش های مناسب بیمار توسط فیزیوتراپیست آموزش داده می شوند تا در فواصل بین جلسات درمان در منزل برای بیمار انجام شود. با این کار بیمار زودتر نتیجه می گیرد و روند بهبود او تسریع می شود.

فیزیوتراپی در منزل تهران

گاهی به دلیل مشکلات و محدودیت ها و گاهی برای رفاه حال بیماران و افرادی که امکان مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند نیاز به ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل وجود دارد.

به این منظور کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو خدمات فیزیوتراپی در منزل را همراه با دستگاه های مختلف فیزیوتراپی در منزل و کادر متعهد و حرفه ای را در شهر تهران ارائه می دهد.

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

به دلیل محل مناسب کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو، ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل برای تمامی ساکنین شمال تهران ایجاد گردیده است. کافی است با یک تماس شرایط خود را با ما مطرح کنید تا سریعا خدمات مورد نیاز شما را به بهترین شکل ممکن فراهم نماییم.

فیزیوتراپی در منزل محدوده قیطریه و بلوار اندرزگو

ساکنان محترم محدوده قیطریه و همچنین بلوار اندرزگو می توانند با سرعتی بیش از سایر نواحی از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره مند شوند.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم یا آقا

امکان انجام فیزیوتراپی در منزل توسط خانم برای بیماران و متقاضیان خدمات فیزیوتراپی فراهم شده است. کلیه بیمارانی که به دلایل مختلف دارای معذوریت بوده و نیاز به دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست خانم دارند، می توانند با کلینیک تماس گرفته و درخواست خود را ثبت و وقت ویزیت دریافت کنند.س

قیمت فیزیوتراپی درمنزل

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در منزل با توجه به شرایط بیمار، طول جلسه درمانی و تجهیزات و دستگاههای فیزیوتراپی لازم می تواند متغیر باشد. برای دریافت قیمت فیزیوتراپی در منزل کافیست با ما تماس بگیرید تا شرایط و هزینه ها را به طور کامل به شما اعلام کنیم.

منابع:

www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19776525
therapia.com
www.healersathome.com
www.focusphysiotherapy.com
blog.portea.com
ultracarepro.in

مطالب مرتبط

2 Comments

  1. با سلام بی نهایت از زحمات خانم دکتر راستگو و خانم کمالی فر سپاس گزارم، شما بهترینید هم در علم فیزیوتراپی هم در داشتن به روز ترین دستگاه ها و هم در برخورد ، ممنونم که باعث بهبود کامل پای مادرم شدین که از ناحیه acl کاملا آسیب دیده بودن .

  2. بهترین مرکز فیزیوتراپی، واقعا بهترین متد های درمان رو دارین و از اینکه اینقدر صبورانه برای بیماران وقت میذارین یک دنیا ممنونم ، فضای مجموعه شما پر از ارامشه ممنونم برای این دوره درمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی داری؟ با ما گفتگو کن