خدمات ماسایر مطالب

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران

بهترین فیزیوتراپی تهران بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران - drphysioterapy 2 - بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران (فیزیوتراپیست) چه کسی است؟

فردی که در رشته فیزیوتراپی تحصیل کرده است و دارای حداقل مدرک کارشناسی است، فیزیوتراپیست است. البته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز برای این رشته دانشگاهی وجود دارد.

فیزیوتراپیست ها به حفظ و نگهداری و بهبود سلامت فیزیکی بیماران کمک می کنند. ویژگی های متعددی برای یک فیزیوتراپیست موفق وجود دارد .در این مقاله شما را با خصوصیات یک دکتر فیزیوتراپی خوب آشنا می کنم.

 • فیزیوتراپیست خوب کیست که علم و دانش کافی داشته باشد تا علت بیماری و راه حل مشکل بیمار را بفهمد. لازم است که دانش او به روز باشد .منابع کسب علم متعدد هستند. مجلات دانشگاهی و کارگاه های آموزشی و مقالات مفید هستند اما دانش تجربی برای تکمیل علم لازم است . بهترین دکتر فیزیوتراپی کسی است که تمام عمرش علم بیاموزد.
 • جامع نگر باشد. دکتر فیزیوتراپی خوب کسی است که به سیستم اسکلتی عضلانی بیمار به صورت یک کل واحد بنگرد. به طور مثال برای معاینه و مشاهده بیماری که درد در مچ دست دارد لازم است که فیزیوتراپیست گردن، شانه و آرنج بیمار را نیز بررسی کند. زیرا ممکن است علت ضایعه در جای دیگری به جز مچ دست نهفته باشد. نه تنها مسایل اسکلتی و عضلانی بلکه سایر جنبه ها همانند مسایل روانی و داخلی بیمار باید در نظر گرفته شوند.
 • با همکاران رشته های مشابه روابط کاری خوبی دارد و در صورت نیاز بیمار را نزد همکارانش ارجاع می دهد. در بسیاری از مشکلات بیماران لازم است که درمان به صورت چند تخصصی انجام شود تا بیمار نتیجه سریع تر و بهتری بگیرد. جامع نگر بودن یک دکتر فیزیوتراپی خوب به خودی خود سبب نگرش همکاری و ارجاع به موقع بیمار می شود.
 • صبور باشد . لازم است که با بیمارانی که برای درمان نزدش می آیند رفتاری صبورانه داشته باشد. از آن جا که ما به طور مداوم با بیماران با مشکلات مشابه در تماس هستیم ممکن است درد آن ها برای ما عادی باشد. اما باید همواره در نظر داشت که همین درد برای بیمار عذاب آور است و ممکن است اصلی ترین چالش زندگی اش باشد.
 • مثبت نگر باشد. واقعیت ممکن است از جهات مختلفی دیده شود. یک دکتر فیزیوتراپی موفق می داند که چگونه تفکرات مثبت را تقویت و افکار منفی را منحرف کند. توجه و تمرکز او باید به آنچه باعث بهبود بیمار می شود منعطف باشد. اگر ما به آنچه می گوییم باور داشته باشیم ، بیماران نیز ما را باور می کنند.
 • رفتار حرفه ای دارد. دکتر فیزیوتراپی خوب که دانش و مهارت های کافی دارد، از محدودیت هایش مطلع است، راستگو است و اگر برای کمک به بیماران لازم باشد به دنبال کشف روش های درمانی دیگر می رود و یا از همکارانش سوال می پرسد. نیاز های بیماران برایش در اولویت قرار دارند. او با بیمارانش روابط خوبی دارد.
 • بهترین دکتر فیزیوتراپی لازم است که شرایط بیمار را به دقت مشاهده و بررسی کند و سپس آن را به خوبی درمان کند بنابراین مهارت مشاهده برای تشخیص مشکل بیمار ضروری است.
 • فروتن باشد . فروتنی معادل واقع بین بودن است به این معنا که ما هر روزه فرصت آموختن از خودمان، همکاران مان، بیماران مان را داریم. فروتنی و نداشتن غرور راه آموختن را هموار می سازد.
 • یک دکتر فیزیوتراپی باید شنونده خوبی باشد. او با بیمار هم دردی می کند و سوالات مربوط به بیماری را از او می پرسد. او سعی بر اعتماد سازی می کند ، بعلاوه خودش را معرفی می کند، با بیمار تماس چشمی بر قرار می سازد، مستقیما با بیمار حرف می زند، او را دل داری می دهد و به نظرات بیمار احترام می گذارد.
 • دارای مهارت های مختلفی باشد. روش های مختلفی برای درمان یک مشکل وجود دارد. به طور مثال یک گرفتگی عضلانی را می توان با روش های مختلفی همانند سوزن زدن خشک، ماساژ تخصصی یا الکتروتراپی درمان کرد. در صورتی که دکتر فیزیوتراپی به درمان های مختلف مهارت داشته باشد می تواند با توجه به شرایط بیمار بهترین روش انتخاب کند.
 • منعطف باشد . بیماران همیشه منظم نیستند و سر وقت نمی آیند . دستگاه های فیزیوتراپی کلینیک ممکن است دچار اشکال شوند . منعطف بودن با شرایط باعث می شود شرایط کاری برای ما و بیماران قابل تحمل تر باشد.

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران - drphysioterapy - بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران

 و جمله آخر اینکه بهترین دکتر فیزیوتراپی کسی است که بیماران اش را دوست داشته باشد، به خواسته ها و نیازهای آنها احترام بگذارد و همیشه بکوشد تا بهترین خودش باشد.

دوست دارم نظرات و تجربیات شما در این زمینه بدانم. با ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید
بسته
دکمه بازگشت به بالا
سوالی داری؟ با ما گفتگو کن