شماره تماس: 22398244
پاسخگو همه روزه

تشک مناسب برای کمردرد
اگر کمردرد دارید، ممکن است سفت ترین تشک را بخرید. درست گفتم؟

بله، اغلب افراد همینطور فکر می کنند اما در حقیقت برای این مساله تحقیق و بررسی کافی انجام نشده است. پزشکان بر این باورند که تنها یک نوع تشک خاص نیست که برای همه از جمله افراد مبتلا به کمردرد کهنه مناسب باشد. بنابراین بهتر است که از سلیقه و احساس راحتی خودتان برای راهنمایی و انتخاب مناسب ترین تشک استفاده کنید.

تشک مناسب برای کمردرد تشک مناسب برای کمردرد - 1 - تشک مناسب برای کمردرد
البته اغلب انتخاب گزینه مناسب می تواند گمراه کننده باشد. زیرا محصولات بسیاری در بازار موجود هستن، و تنها به این دلیل که موقع خرید در فروشگاه حس بهتری هنگام دراز کشیدن روی یک تشک دارید، به این معنی نیست که شما برای روزهای متعدد خواب خوبی روی آن خواهید داشت.

تشک مناسب برای کمردرد - 2 - تشک مناسب برای کمردرد
در این ادامه این مقاله چند نکته که برای انتخاب تشک مناسب به شما کمک می کند، بیان می شود:
تشک مناسب باید ستون فقرات شما را در راستای مناسب نگه دارد
احتملا شما در هنگام خواب متوجه وضعیت خود نیستید، اما وضعیت بدنی مناسب در هنگام خواب مهم است. بافت هایی که مفاصل کمر شما را حفظ می کنند (عضلات و رباط ها) لازم است در هنگام خواب ریلکس شده و ترمیم شوند. اگر تشک بسیار سفت یا بسیار نرم باشد، از ستون فقرات شما در ناحیه گردن یا کمر طوریکه لازم است حمایت نمی کند. آنچه که سفتی کافی (البته نه خیلی سفت) است برای هر کسی متفاوت است: به طور مثال اگر لگن شما پهن است، یک سطحی که کمی نرم تر، مناسب تر است و شخصی که لگن باریک تری دارد، روی یک سطح سفت تر راحت تر است.
تشک مناسب برای کمردرد - 3 - تشک مناسب برای کمردرد
هنگامیکه برای انتخاب تشک شک دارید، سفتی متوسط را انتخاب کنید
تحقیقات انجام شده در این رابطه محدود هستند، اما در یک مطالعه محققین یک تشک جدید را به بیشتر از 300 فرد مبتلا به کمردرد دادند. آنها از تشک هایی با سفتی متوسط یا سفت برای مدت 90 روز استفاده کردند. افرادی که از تشک با سفتی متوسط استفاده کرده بودند، کمترین ناراحتی را داشتند.
ممکن است که شما به عوض تشک های قدیمی، تشک های جدیدی که جنس شان از فوم های شکل پذیرند (مموری فوم memory foam) را در نظر داشته باشید. این نوع تشک ها شکل بدن شما را به خود می گیرند. عیب تشک های مموری فوم این است که برخی از انوا آنها گرما را نگه می دارند و همین سبب ایجاد واکنش های شیمیایی بیشتر می شود.

تشک مناسب برای کمردرد - 4 - تشک مناسب برای کمردرد
برای انتخاب تشک مناسب بهتر است زمان امتحان کردن بیشتری داشته باشید
اگر بعد از اقامت در یک هتل یا خوابیدن در منزل یک دوست صبح بدون کمردرد و ناراحتی از خواب برخواستید، شماره و مارک مدل تشک آنجا را یادداشت کنید. در غیر این صورت بهتر است تشکی را انتخاب کنید که گارانتی برگشت وجه در صورت عدم رضایت مندی را داشته باشد. در حال حاضر برخی از شرکت ها هستند که با خرید تشک از آنها امکان پس دادن و عودت وجه در صورت عدم رضایت از تشک برای 30 تا 100 روز پس از خرید وجود دارد.
تنها لازم است که یک تشک جدید بخرید
در یک تحقیق دانشمندان 62 فرد مبتلا به کمردرد را در تخت های متفاوتی برای 28 روز خواباندند. محققان دریافتند که تقریبا تمام آن افراد خواب شان بهتر شد. این بهبود بدون توجه به مدل تشکی که به آنها داده شده بود، صادق بود.
به نظر می رسد که مهم ترین مساله جدید بودن تختخواب بوده است. میانگین سنی تختخواب های قدیمی حدود 10 سال بود. نتیجه این تحقیق این بود که کیفیت خواب بستگی به زمان جایگزینی تختخواب دارد. این بدین معنی است که اگر شما برای 9 یا 10 سال (یا بیشتر) است که روی یک تشک می خوابید، زمان آن فرا رسیده است که تشک جدید بخرید. لازم نیست که تشک خیلی گرانی بخرید تا خواب راحت و بدون کمردرد داشته باشید. ثابت شده است که تشک هایی با قیمت متوسط برای خواب بی درد و تسکین کمردرد مناسب تر هستند.

تشک مناسب برای کمردرد - 5 - تشک مناسب برای کمردرد
لازم است در نظر داشته باشید که تشک مناسب تنها عامل خواب راحت بدون کمردرد نیست. وضعیت خوابیدن، نوع بالشی که استفاده می کنید و جایی که بالش ها را می گذارید نیز مهم می باشند.
خلاصه:
استفاده از تشک سفت برای افراد مبتلا به کمردرد چندان مناسب نیست. مناسب ترین تشک برای هر فرد یک مساله فردی است. بهترین راه برای انتخاب تشک امتحان کردن تشک برای چند مدت است. تعویض تشک کهنه حداکثر پس از 10 سال استفاده از آن نیز نکته مهمی برای داشتن خواب راحت است.
منبع: