شماره تماس: 22398244
پاسخگو همه روزه

پماد برای پیچ خوردگی مچ پا

پماد برای پیچ خوردگی مچ پا پماد برای پیچ خوردگی مچ پا - pichkhordegi pa - پماد برای پیچ خوردگی مچ پا

پس از ابتلا به پیچ خوردگی برای تسکین درد و ورم مچ پا، شما می توانید از پماد پیچ خوردگی مچ پا استفاده کنید. پماد های مختلفی برای پیچ خوردگی مچ پا وجود دارند. استفاده از این پمادها در کنار انجام سایر درمان های دارویی، بی حرکتی و فیزیوتراپی در بهبود شما موثر است. این پمادها را می توانید از داروخانه و بدون نیاز به نسخه تهیه کنید. پیش از استفاده از پماد لازم است که پوست محل را تمیز کنید و بهتر است که پس از استفاده از آن را برای چند دقیقه بمالید تا کاملا جذب پوست شود و سپس روی آن ناحیه را با یک پارچه مانند باند کشی ببندید. انجام این کار سبب افزایش جذب و اثر بخشی بهتر پماد می شود.

پمادهای تسکین دهنده درد ضد التهاب NSAIDs

در ساعات اولیه پس از پیچ خوردگی مچ پا که احتمالا درد و تورم در اطراف مفصل و قوزک پا وجود دارد، استفاده از ژل پیروکسیکام، دیکلوفناک و سالیسیلات موضعی برای برطرف شدن علایم گزینه مناسبی است. پیروکسیکام، دیکلوفناک یا سالیسیلات جزو داروهای تسکین دهنده درد ضد التهاب هستند که به ضد دردهای NSAIDs معروف هستند. این داروها با جلوگیری از تولید عوامل شیمیایی ایجاد کننده درد و التهاب سبب بهبود علایم بیمار می شوند. استفاده موضعی این داروها روی محل بدون ایجاد عوارض داخلی ناشی از مصرف خوراکی دارو (مانند عوارض گوارشی) سبب تسکین درد می شوند. شما می توانید ۳ یا ۴ بار در روز از این پمادها استفاده کنید.

پمادهایی بر پایه گیاهی

پماد هایی نظیر پماد رزماری نیز برای تسکین درد ناشی از پیچ خوردگی مچ پا مفید است. پماد رزماری حاوی اسانس گیاه رزماری، کامفر و منتول است. زمانی که پماد رزماری روی محل درد و آسیب اعمال می شود گردش خون موضعی را افزایش می دهد و موجب گرمی و داغی موضع و تسکین درد می شود.

پماد کپسایسین نیز جزو پمادهای ضد درد موضعی است. ترکیب موجود در فلفل که به آن طعم تند و آتشین می دهد، کپسایسین نام دارد. این ترکیب اثر خوبی در تسکین درد دارد.  کپسایسین به صورت موقت از انتقال درد به مغز جلوگیری می کند. عوارض جانبی این پماد معمولا شامل: سوزش، خارش، قرمزی است که معمولا کوتاه مدت هستند و با ادامه مصرف برطرف می شوند. برای بهبود درد ناشی از پیچ خوردگی مچ پا می توانید روزانه ۳ بار از این پمادها روی محل استفاده کنید.