شماره تماس: 22398244
پاسخگو همه روزه

راهنمای جامع فیزیوتراپی گردن: انواع درمان و روشهای توانبخشی

در برخی از موارد که درد گردن به علت به بیرون زدگی در دیسک مابین مهره های گردنی است، درمان های فیزیوتراپی گردن بسیار سودمند می باشد. با مراجعه به فیزیوتراپیست او ناهنجاری ایجاد شده در گردن را درمان می کند. فیزیوتراپیست با آموزش نحوه انجام کشش و تقویت گردن وضعیت بدنی (پوسچر) شما را اصلاح می کند و عود مجدد گردن درد شما پیشگیری می نماید. فیزیوتراپیست با استفاده از تمرین های مخصوص روش های مختلف ماساژ و منیپولاسیون مهره های گردنی ناراحتی ایجاد شده را برطرف می کند و حرکات گردن را احیا می کند.
زمانیکه شما به کیلنیک فیزیوتراپی دکتر راستگو مراجعه کنید، در اینجا برای شما یک ارزیابی کامل توسط متخصصین این مرکز انجام می شود. در جلسه ارزیابی، فیزیوتراپیست شما حرکات گردن شما را بررسی می کند. فیزیوتراپیست همچنین در مورد علایمی همانند درد در گردن یا مابین کتف های شما، دردی که در دست شما به سمت پایین و انگشتان تیر بکشد، بی حسی و گزگز در شانه و دست شما سوال می پرسد. در جلسه ارزیابی قدرت شما، رفلکس های شما و سایر علل بالقوه ایجاد درد نیز بررسی می شوند. فیزیوتراپیست همچنین عملکرد مفاصل گردنی و پشتی شما را برای تعیین محدودیت ها یا نقص عملکردی که احتمالا درد شما را ایجاد کرده است، بررسی می کند.

فیزیوتراپی گردن فیزیوتراپی گردن - Neck Pain 003 1024x683 1024x683 - فیزیوتراپی گردن فیزیوتراپی گردن

کشش و تقویت عضلات گردن

انواع متعددی از تمرین ها تکنیک های منیپولاسیون وجود دارند که فیزیوتراپیست شما با استفاده از آنها سفتی گردن را کاهش می دهند و گردن و نواحی اطراف آن را تقویت می کنند و عملکرد طبیعی گردن را احیا می کند. در حین جلسات فیزیوتراپی شما برای تقویت و کشش عضلات حمایت کننده از گردن تان، شماری از ورزش ها را انجام خواهید داد. شما همچنین نحوه بهبود پوسچر (وضعیت بدنی) و دامنه حرکتی را یاد خواهید گرفت. فیزیوتراپیست برای آنکه به شما کمک کند تا پوسچر صحیح را بیاموزید، ممکن است که از شما بخواهد تا در هنگام انجام ورزش روبروی آینه بایستید. با این کار شما می توانید خطاهای خود را ببینید و آنها را اصلاح کنید. تنطیم دقیق عملکرد طبیعی گردن را احیا می کند و به تسکین درد کمک می نماید. فیزیوتراپیست برای کاهش سفتی و بهبود حرکت و افزایش دامنه حرکتی مفاصل گردن و پشتی را را با منیپولاسیون متحرک می کند. منیپولاسیون در افرادیکه برای افرادی که مبتلا به بیماری های عروقی در گردن همانند گرفتگی شریان کاروتید یا آرتروز پیشرفته مفاصل هستند، نا مناسب و خطرناک می باشد. فیزیوتراپیست شما پیش از آنکه درمان تان را شروع کند، از اینکه آیا برای شما خطر آسیب ناشی از منیپولاسیون وجود دارد یا نه را بررسی خواهد کرد. کاهش درد و محدودیت حرکتی با استفاده از مدالیته های فیزیوتراپی در مواردیکه درد و سفتی عضلانی وجود دارد، فیزیوتراپیست با استفاده از روش های درمانی فیزیوتراپی همانند استفاده از گرما، سرما، تحریکات الکتریکی عصب و عضله و ماساژ.

تراکشن (کشش) گردنی برای دیسک گردن

تراکشن (کشش) گردن یکی از روش هایی است که توسط فیزیوتراپیست برای تسکین درد و بهبود عملکرد گردن انجام می شود. با ترکشن گردن گردن به آرامی صاف می شود، فواصل مابین مهره های گردنی باز می شود و به صورت موقتی فشار روی دیسک های مبتلا تسکین می یابد. کشش گردن می تواند به صورت مداوم و یا منقطع انجام شود. در کشش منقطع دوره های کوتاه کشش و استراحت با فواصل زمانی برروی گردن اعمال می شوند.
ترکشن گردنی همچنین با ابزارهایی به صورت مکانیکی و الکتریکی نیز قابل انجام می باشد. برای انجام ترکشن مکانیکی از سیستم قرقره استفاده می شود. این روش های کششی باید توسط فیزیوتراپیست به صورت کنترل شده و تحت نظر انجام شوند زیرا در غیر این صورت می توانند بسیار خطرناک باشند.

استفاده از بالش های گردنی مخصوص یا کلار (گردن بند) در دیسک گردن

بالش های گردنی برای بی حرکت کردن نسبی گردن در زمان خوابیدن شما طراحی شده اند. استفاده از این وسایل با توصیه و تجویز فیزیوتراپیست برای شما می تواند مفید باشد. هرچند که هیج تحقیقی تاکنون در حمایت از موثر بودن باش های گردنی وجود ندارد. کلار(گردن بند) های نرم گردنی برای با ثبات ساختن گردن نیستند. آنها بیشتر به عنوان عاملی برای یادآوری پوسچر مناسب هستند. کلارهای گردنی سفت برای بی حرکت نمودن گردن استفاده می شوند اما استفاده از آنها برای طولانی مدت ناراحت کننده است.

“در کلینیک فیزیوتراپی دکتر راستگو تمام خدمات فیزیوتراپی گردن با استفاده از مدرنترین دستگاه ها و کادر متخصص انجام میشود.”